Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/sipred03/public_html/wp-content/themes/extendednews/assets/lib/breadcrumbs/breadcrumbs.php on line 252

м. Кривий Ріг: вогнеборці міста нагадують населенню, що прибирання залишків рослинності, сухої трави та сміття спалюванням — є забороненим способом — | Новини міста Дніпро та області

Read Time:1 Minute, 31 Second

Щороку восени починається сезон паління листя, сухої трави та інших рослинних решток. При спалюванні сухих рослинних решток разом із димом у повітря, потрапляють важкі метали, діоксини, бензопірени, окисиди азоту та найрізноманітніші канцерогенні сполуки.

З листям часто горить безліч сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери. Нерідко при випалюванні стерні пошкоджуються полезахисні лісові смуги, виникають великі пожежі, зокрема, у прилеглих лісових масивах. До того ж, спалювання листя не сприяє підвищенню родючості ґрунтів.

Адже висока температура при горінні знищує всю мікрофлору, що утворюється у верхньому шарі ґрунту. Гинуть не тільки мікроорганізми, але й знищуються гнізда птахів. Від сильної трав’яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту: зайці, їжаки, плазуни, земноводні. Спалювання сухої рослинності часто призводить до займання торфовищ і лісових насаджень. Тому перед рятувальниками ДСНС стоїть пряма відповідальність за збереження екосистем країни, вони щодня працюють в напрямку інформування населення щодо заборони спалювання рослинності.

Так, 27-го жовтня надзвичайники міста Кривого Рогу провели інформаційно роз’яснювальний рейд серед мешканців міста, щодо небезпеки випалювання рослинності на присадибних ділянках та нагадали, що спалювання листя є прямим порушенням низки норм чинного законодавства, що тягне за собою накладення адміністративних штрафів. А окрім того, шкодить здоров’ю людей та екологічному стану міста.

Вогнеборці розповіли , що компостування є природним видом перебігу органічних речовин, завдяки якому товстий килим опалого листя з легкістю перетворюється на цінне органічне добриво. Тому, якщо ви володієте приватним будинком, то найкращий шлях боротьби з залишками рослинності – їх прикопування або компостування. Листя та всі трав’яні відходи – це продукт, який може перегнивати, добре розкладається в землі і є чудовим добривом для грядок.

Після чого фахівці ДСНС роздали листівки превентивного характеру всім співрозмовникам, а люди пообіцяли дотримуватись порад та бути більш відповідальними до збереження екосистем міста. В разі виникнення надзвичайних ситуацій телефонуйте до служби порятунку за номером «101»!


Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *