189 прокурорів провалили іспит у Генеральній прокуратурі на знання законів

В Україні стартував перший етап переатестації прокурорів.

29% прокурорів не здали або не прийшли на іспит зі знання законодавства в рамках переатестації, інформує Ukr.Media.

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

Згідно з прийнятим законом атестація співробітників української прокуратури буде проходити в три етапи. У Генеральній прокуратурі 23-24 жовтня пройшов перший етап переатестації прокурорів — іспит на знання законів. Його провалило 189 осіб.

«За попередніми даними, 1082 прокурорів ГПУ, які подали заяви про намір пройти атестацію для переведення в Офіс генерального прокурора, успішно склали іспит 775 з 964 осіб (набрали необхідні 70 та більше балів зі 100). Ще 118 осіб не з'явилися», — йдеться в повідомленні ГРУ.

Центр протидії корупції заявив у Facebook, що прокурор Костянтин Кулик, якого першого звинуватили у незаконному збагаченні, не прийшов на іспит. Раніше, у квітні 2019 року, Кулик під час президентської кампанії, публічно звинуватив тодішнього президента України Петра Порошенка у втручанні в ряд наслідків і «впав у немилість» у п'ятого президента.

Член кадрової комісії Генеральної прокуратури Олександр Леменов сказав, що Кулику дозволили пройти переатестацію і прокурора ще можуть допустити до складання іспиту, якщо він принесе довідку про поважну причину. В іншому випадку Кулика відсторонять від посади.

Справа Кулика про незаконне збагачення розглядається в судах з 2016 року. Слідство припускає, що за півтора року Кулик придбав майна на суму, яка перевищує його зарплату за п'ять років.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *