Банкіри розповіли, чому дешевшає долар і що буде з курсом

Read Time:1 Minute, 45 Second

Дефіцит гривні і низький попит на валюту провалюють ціну долара.

15 листопада безготівковий курс долара опустився на 3,5 копійки, і закріпився до вечора в рамках 27,77-27,79 грн./$, повідомив директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний. Це вже не дивує фінансистів і практично стало рутиною. Валюта дешевшає весь тиждень на міжбанку і вже втратила 10 копійок, інформує UkrMedia.

Глобально курсовий провал пояснюють активними конвертаціями валютної виручки агровиробниками та слабким попитом на «американця» з боку імпортерів. Через це на міжбанку виникає надлишок долара і планомірно знижується його курс. Час від часу зайву валюту Нацбанк скуповує, якому потрібно наповнювати свої резерви, про що, до речі, сьогодні нагадав МВФ. Сьогодні регулятор збирав долар по 27,77 грн./$ і придбав, за оцінками фінансистів, до $10 млн.

«Курсові тренди сьогоднішнього дня сформувало ранкове незначне переважання пропозиції валюти на тлі наближення періоду податкових платежів, оперативно нівельованою участю в торгах регулятора, що стабілізувало баланс пропозиції та попиту», — прокоментував Олег Курінний.

До того ж трохи активніше стали продавати валюту компанії, яким бракує нацвалюти. Нацбанк регулярно збирає її на ринку, створюючи такі дефіцити: залишки банків на коррахунках в НБУ сьогодні зменшилися на 4,1 млрд. грн (до 53,5 млрд. грн.), а обсяг ліквідності, мобілізованої регулятором через депозитні сертифікати, виріс на 2 млрд. грн (до 30,8 млрд. грн.).

«На користь курсової стабільності працює зниження гривневого запасу ліквідності, її нерівномірний розподіл між банками, спокій і мінімальний спред котирувань готівкового ринку», — підтвердив Курінний.

Якщо вранці більшість банків продавали готівковий долар в касах 27,94-28,0 грн./$, то до вечора середній ціновий коридор розширився до 27,94-28,05 грн./$. При цьому викуп валюти у людей відбувався в рамках 27,10-27,93 грн./$.

Завтра фінансисти чекають продовження зміцнення безготівкової гривні — до 27,75-27,77 грн./$.

«Якщо міжбанк продовжать заливати доларом в нинішньому темпі, то долар буде і далі дешевшатиме. Не різко з сильними провалами, а поступово, з мінімальним курсовим рухом. Практично непомітно для багатьох. Нацбанк буде дуже акуратно збільшувати свої золотовалютні резерви, викуповуючи долар невеликими порціями, щоб не розгойдувати ринок», — спрогнозував голова правління RwS Bank Владислав Кравець.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Previous post Верховна Рада запроваджує механізм реструктуризації валютних кредитів
Next post Упродовж минулого тижня надзвичайники Чернігівщини 48 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій та надання допомоги громадянам — Новини Чернігова та області