Бійці ДСНС здійснюють тактико-спеціальні навчання, удосконалюючи свою професійну майстерність та підвищуючи готовність до ліквідації різноманітних надзвичайних подій — | Новини Вінниці та області

Read Time:2 Minute, 32 Second

Тактико-спеціальні навчання, тренування та практичні заняття з населенням займають важливе місце у діяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Окрім того, що такі заходи допомагають вогнеборцям удосконалювати власну професійну майстерність, також дозволяють відпрацювати спільні дії разом з іншими екстреними службами та працівниками об’єктів в умовах екстреної ситуації.

Так, у Донецькій області 18 травня рятувальники м. Дружківки завітали до навчально-виховного комплексу № 14, що у смт Олексієво-Дружківка, та в рамках проведення Тижня безпеки життєдіяльності взяли участь у практичному відпрацюванні плану евакуації учнів на випадок пожежі. Користаючись нагодою, вогнеборці нагадали молоді основні правила, які убезпечать дітей від потрапляння в небезпечні ситуації. Окрім цього, надзвичайники розповіли про мобільний додаток 101 – Донецька область, який забезпечує простий та зручний виклик служб екстреної допомоги. Для закріплення отриманої інформації фахівці ДСНС вручили тематичні листівки та пам’ятки.

Водночас у м. Запоріжжя 18 травня у ЗНВК № 109 надзвичайники провели навчальну евакуацію всіх учасників навчально-виховного процесу із приміщення закладу. На початку тренування працівники школи подали сигнал оповіщення про виникнення пожежі. Вчителі та учні покинули приміщення, використовуючи шляхи евакуації, що зазначені у відповідному плані. Після отримання повідомлення на місце події прибув підрозділ ДСНС. Рятувальники розгорнули сили і засоби, встановили пожежно-рятувальний автомобіль на вододжерело, провівши усі необхідні заходи реагування на надзвичайну подію. Водночас з ліквідацією пожежі, ланкою ГЗДС із задимленого приміщення врятували умовного постраждалого. Особовим складом комунальної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби «Кобра» за допомогою альпіністського спорядження продемонстровано евакуацію постраждалого з даху будівлі. Після організованої евакуації, спеціалісти ДСНС провели з дітьми профілактичну роботу щодо правил поведінки при виявленні підозрілих предметів та виникнення інших надзвичайних подій, безпечного поводження на воді та в екосистемах.

А в м. Одеса, того ж дня, в Одеському обласному медичному центрі психічного здоров’я відбулась навчальна евакуація на випадок пожежі. За задумом, в одному з приміщень медичного центру було виявлено задимлення. Виникла загроза життю та здоров’ю людей, які знаходились у приміщенні. Персонал закладу повідомив про загоряння до Служби порятунку та оперативно провів евакуацію персоналу та пацієнтів з будівлі.  Наприкінці заходу рятувальники розповіли, які бувають види вогнегасників та як правильно ними користуватись, після чого кожен бажаючий зміг проявити свої вміння на практиці.

У свою чергу у Вінницькій області 18 травня літинські рятувальники разом із працівниками виправної колонії 123 відпрацювали порядок спільних дій під час ліквідації умовної пожежі. За тактичним задумом, внаслідок необережного поводження з вогнем сталася пожежа в приміщенні ремонтно-інструментального цеху на площі близько 50 кв.м. Першими прибули на виклик бійці відомчої пожежної охорони. Вони одразу провели евакуацію працівників та від’єднали від енергозабезпечення дане приміщення. Прибувши на місце виклику, рятувальники з селища Літин в апаратах захисту органів дихання провели розвідку приміщення на виявлення у ньому постраждалих. Завдяки злагодженим та професійним діям підрозділу ДСНС та вогнеборців відомчої пожежної охорони виправної установи, умовну пожежу вдалося швидко ліквідувати.

Тактико-спеціальні навчання, тренування, практичні заняття з населенням триватимуть і надалі на всій території країни, адже дають змогу не лише відпрацювати алгоритм дій у разі надзвичайної події, пересвідчитись у надійності рятувального обладнання, а й дозволяють продемонструвати громадянам необхідні дії у разі виникнення тієї чи іншої небезпечної ситуації.


Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Previous post В Стрижавській виправній колонії рятувальники провели навчання з ліквідації умовної пожежі (ВІДЕО) — | Новини Вінниці та області
Next post м. Чернівці: рятувальники провели навчання з порятунку людей на водоймах — | Новини Буковини