Чи покращиться рівень добробуту в Україні у поточному році » — новости экономики Украины | Экономика

Read Time:1 Minute, 49 Second

В Україні прогнозується економічне зростання більше 3%.

Разом із тим, споживча інфляція в 2021 році складе 9,6% і повернеться до цілі 5% у другому півріччі 2022 року. Економіка України за підсумками поточного року зросте на 3,8%. Про це йдеться в інфляційному звіті Нацбанку за липень 2021 року.

За прогнозами НБУ, інфляція почне знижуватися в кінці цього року і досягне цілі 5% в 2022 році.

Як і раніше, Нацбанк очікує, що інфляція досягне піку восени цього року на тлі високих світових цін, подальшого відновлення внутрішнього попиту і низької бази порівняння, після чого почне знижуватися.

В кінці 2021 року показник складе 9,6%, а в другій половині 2022 року — повернеться до цілі 5%.

«Цьому сприятимуть посилення монетарної політики, високі врожаї, корекція світових цін на сировинні товари і вичерпання ефектів низької бази порівняння минулого року. Економіка відновлюватиметься завдяки збільшенню як внутрішнього, так і зовнішнього попиту», — відзначають експерти НБУ.

У Нацбанку прогнозують, що в 2021 році ВВП України зросте на 3,8%. Основним драйвером буде приватне споживання, що підвищиться на 8%.

«Цей фактор разом з сприятливими умовами зовнішньої торгівлі компенсують втрати економіки через посилення карантину взимку і навесні і дію інших тимчасових факторів. Поширення вакцинації дозволить швидше відновитися найбільш постраждалому від карантину сектора послуг і пасажирських перевезень. Економічна активність також пожвавиться внаслідок високого зовнішнього попиту», — вважають в НБУ.

Також в Нацбанку підкреслюють, що сприятливі умови торгівлі дозволять покращити фінансовий стан експортерів і відновити інвестиційну активність.

«У 2022−2023 роках економіка України буде зростати приблизно на 4% щорічно. Крім високого приватного споживання, цьому сприятимуть значний попит на товари українського експорту, а також пожвавлення інвестиційної діяльності підприємств завдяки кращим фінансовим результатам і активізації кредитування», — прогнозують в НБУ.

Споживчі ціни в Україні в травні 2021 в порівнянні з квітнем зросли на 1,3%. З початку 2021 зростання цін склало 6,1%.

Національний банк в травні погіршив прогноз по інфляції на 2021. Центробанк прогнозує, що зростання споживчих цін до кінця 2021 складе 8,0%.

В останні місяці 2020 року інфляція в Україні прискорилася, споживчі ціни зросли на 3,8% в річному вимірі (+ 1,3% до жовтня). Такий приріст був вище, ніж очікував Нацбанк.

У державному бюджеті на 2021 рік закладено рівень інфляції на рівні 7,3% (грудень до грудня попереднього року).

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Previous post Глобальні валюти продовжать знецінюватися » — новости экономики Украины | Экономика
Next post Автомобиль Фантомаса превратили в электрокар » Автоновости