Для агровиробників Херсонщини тариф на воду підвищиться на 2% » Новини Херсона

Read Time:1 Minute, 48 Second

Для агровиробників Херсонщини тариф на воду підвищиться на 2%.
Про це повідомила прес-служба ВАР.

 «Була проведена дуже грандіозна робота, яка триває з початку року і до сьогодні. Ми попросили Держводагентство піти нам на зустріч і в нас вийшов конструктивний діалог. Керівництво відомства дало нам можливість проаналізувати всі калькуляції основних управлінь водного господарства Херсонщини. Ми з’ясували, що немає остаточної, системної та аргументованої калькуляції тарифів, тому причин для підвищення ціни на воду теж немає», — зазначає учасник ВАР, голова громадської спілки «Асоціація Водокористувачів» Володимир Хвостов.З 2016 року тариф на воду для поливу полів на Херсонщині виріс більш ніж у 2 рази: з 14,9 коп. за 1 м. куб до 31,1 коп. за 1 м. куб. Згодом щороку тарифи підвищувались від 20% до 25%. Тому фактичну незмінність тарифів аграрії вважають значним кроком вперед в питанні налагодження співпраці з Держводагентством.
«Хочу зазначити, що на початок 2021 року був проєкт рішення про те, щоб підвищити ціни на 23%, потім – на 7% і третій варіант, той, що ми реально отримали, – 2%. Я вважаю, що це – великий плюс у комунікації з керівництвом Держводагентства, яке проявило політичну волю і пішло на зустріч у такий важливий для аграріїв період, коли нам загрожує посуха. Це великий поштовх до того, щоб вкладати кошти у зрошення, яке сьогодні стало всеукраїнським трендом. Це те, що нам не лише забезпечить продуктову безпеку, а й підніме економіку країни», — зауважує Володимир Хвостов.

Разом з тим, водокористувачі Херсонщини зі своєї сторони зобов’язались збільшити споживання води на 10% у порівнянні з минулим роком. Адже за останні роки споживання води агровиробниками через підвищення цін знизилось на 20%. Домовленості про збереження тарифу та збільшення використання води відображені в Меморандумі про співпрацю між Держводагентством та Всеукраїнською Агарною Радою.

«Також ми домовилися провести спільний аудит господарської діяльності районного УВГ з метою встановлення економічно обґрунтованого тарифу на послуги водогосподарських організацій, вивести еталонну калькуляцію, яка буде основною формування тарифів на воду на майбутні періоди. Тарифи мають бути зрозумілими водокористувачам. Ми повинні знати, за що ми платимо гроші. Зрозуміло, що на зрошувальних системах проводиться планова реконструкція, змінюється обладнання тощо. Все це впливає на формування тарифів. Але, якщо нам все зрозуміло і тарифи сформовані прозоро, ми готові платити більше», — зазначає Володимир Хвостов. джерело

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Previous post У Херсоні урочисто зустріли бійця 28 бригади Влада Дегтяря, який повернувся додому після тяжкого поранення » Новини Херсона
Next post Юрий Лоза рассказал, за что благодарен Алле Пугачевой