Для України вигідно позбутися вугільної галузі Донбасу і не нести відповідальність за її ліквідацію

Read Time:2 Minute, 22 Second

Що стане з окупованим Донбасом після його повернення під контроль України

Відомий вислів про те, що Донбас годує Україну, – це міф, і в нинішньому його вигляді цей регіон точно не здатний до наповнення бюджету України, як це було ще три роки тому. Сьогодні окуповані частини Луганської та Донецької областей – територія злиднів, розрухи, тотального безробіття, соціальної і моральної катастрофи, які не просто щомісяця, а щодня ще більше летять в прірву.

Після повернення під контроль України Донбас чекає неминуча деіндустріалізація, передає Ukr.Media.

Російський публіцист, блогер і аналітик Володимир Голишев заявив, що теза про "Донбас, що годує Україну" — не більш ніж міф, який вже всім набрид.

"Застарілі галузі, які доїдали радянський спадок, в їх нинішньому вигляді, швидше, камінь на українському бюджеті, ніж його поповнювач. Реальність така, що подальше функціонування цих підприємств є проблемою, тому що самі по собі, без підтримки українського бюджету, вони просто нерентабельні і кандидати на банкрутство. Цей процес нарешті має відбутися", — сказав Голишев.

На думку Голишева, олігархічний клас "позбавляє Україну майбутнього", і тільки при його усуненні країна отримає шанс.

"Нехай вони збанкрутують і нехай змінять профіль всій цій території", — заявив він.

Публіцист привів у приклад російський Донбас, зокрема, Ростовську область.

"Російський бюджет, незважаючи на велику кількість грошей, не знайшов у собі сил підтримувати вугільну галузь на російській частині Донбасу. У нас шахт майже не залишилося – ніхто особливо не церемонився з шахтарями, позбавленими заробітків. У схожому стані вугільна галузь перебувала б і на українській території, якщо б вона не подсосалась до українського держбюджету і не існувала б у збиток Україні та в прибуток олігархам".

"Для чого ця галузь існує? Щоб людей не звільняти? Але, власне, в Україні вугільна галузь і існувала для того щоб не створювати соціальну напруженість, щоб люди не опинилися на вулиці. Але якщо автоматично виявиться так, що вони не з вини Києва опиняться на вулиці і позбудуться роботи – це буде дуже зручно для Києва. Як би цинічно це не звучало, я б вважав такий результат дуже вдалим – позбутися вугільної галузі і не нести відповідальність за її ліквідацію", — переконаний публіцист.

За його оцінками, "після того як ці території повернуться під контроль Києва, буде певна деіндустріалізація цього регіону", в той час як вугледобувна галузь "згорнеться до тих розмірів, при яких буде мати сенс видобувати вугілля".

Що прийде на зміну шахтам? Відповідаючи на це питання, Голишев зауважив, що в регіоні проживають "люди переважно достатньо освічені, якщо брати за світовими мірками".

"Така кількість щодо освіченого населення – це перевага. Тут можуть бути більш складні складальні виробництва або якийсь рід діяльності, який взагалі не пов'язаний з промисловістю", — припустив він.

У цьому контексті публіцист навів приклад Індії, яка знаходить можливості займатися офшорним програмуванням", незважаючи на те що "освіченість населення Індії істотно поступається освіченості населення того ж Донбасу".

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Previous post В Конгресі США збираються прийняти закон про надання Україні нової летальної зброї
Next post Пенсійний фонд погодився виплачувати субсидії разом з пенсіями