Харківські депутати зажадали створити в регіоні особливий режим «Слобожанщина»

Read Time:2 Minute, 43 Second

Законопроект про регіон «Слобожанщина» передбачає механізми вирішення соціальних проблем Харківської області за рахунок відновлення економічних зв'язків з Росією.

У Харкові відбувся другий форум депутатів на підтримку законопроекту «Про особливий регіон розвитку – Слобожанщина». У заході взяли участь понад 15 депутатів місцевих рад Харківської області, йдеться в повідомленні організаторів форуму.

В ході заходу з докладною презентацією законопроекту виступила лідер громадської ради «Слобожанщини», нардеп 3-6 скликань Алла Александровська. Вона зазначила, що гострота соціальних проблем в Харківській області зростає: «З 2013 року зростання тарифів на послуги ЖКГ склав понад 100%. При цьому реальні доходи населення стагнують. Між тим реальне безробіття досягає 20%. Все це означає, що економіці нашого регіону потрібен серйозний імпульс розвитку».

Александровська зазначила, що законопроект про регіон «Слобожанщина» передбачає механізми вирішення соціальних проблем Харківської області за рахунок відновлення економічних зв'язків з Росією і перерозподілу податкових зборів між центром і регіонами на користь регіонів.

«Харківська область отримає близько 3 мільярдів гривень за рахунок відновлення економічних зв'язків з Росією і перерозподілу податкових зборів. Це дозволить суттєво активізувати розвиток нашого регіону», — підкреслила вона.

Олександрівська емоційно відреагувала на звинувачення у сепаратизмі, які звучать на її адресу від Радикальної партії Ляшка. «Хто нас звинувачує? Це радикали з партії Ляшка — люди, які не внесли жодного внеску у державне будівництво, люди, які займаються політичними провокаціями і голослівними звинуваченнями. За щедрі гранти з американського посольства вони забули свою історію, хто вони і що з себе представляють», — заявила вона.

«Київська влада придумали звинувачувати всіх у сепаратизмі для збереження влади і грошей в своїх руках. Вони бояться, що народ схаменеться і забере законну владу собі. Сепаратизм – це міф, придуманий у високих кабінетах Києва. Сепаратизм – це обман власного народу. Нас обманюють міфічної євроінтеграцією. Нас тягнуть туди де нас ніколи не приймуть. Експерти в кулуарах говорять про можливий розпад Євросоюзу, а наївні українці бачать у приєднанні до ЄС свою вікову мрію. Наша влада ганьбиться на міжнародній арені через невиразною нікому невідомої позиції. Барак Обама не вітається з нашим президентом – просто проходить повз. Хіба це та сама «гидность»? Це не «гидность», друзі мої, це ганьба», — заявила лідер «Слобожанщини».

Також Александровська підкреслила, що необхідно серйозно опрацьовувати питання виборності губернаторів в Україні, так як «народ хоче самостійно визначати свою долю». «Чому жителі області не можуть обирати свого лідера? Хіба це не демократія? Або ми все життя будемо призначати губернаторами втікачів президентів Грузії?», — нарікає Александровська. З її думкою погодився депутат Харківської міськради Олексій Перепелиця.

В кінці виступу Александровська нагадала про те, що лідер «Народного Руху» В'ячеслав Чорновіл теж закликав до посилення повноважень регіонів. «Хочу нагадати Вам, що Чорновіл говорив про необхідність федералізації для збереження єдності і цілісності нашої країни. Чорновіл говорив: «Федералізація – це розширення місцевого самоврядування, а не національне самовизначення». За нього проголосували мільйони українців. Вони теж всі сепаратисти? Може всі громадяни України сепаратисти?», — заявила вона. Александровська зазначила, що саме федералізація допоможе зберегти Україну єдиною. Депутати місцевих рад підтримали цю тезу.

За підсумками заходу була одноголосно прийнята резолюція форуму на підтримку особливого регіону «Слобожанщина» в Харківській області. Документ направлено на адресу Президента України і депутатів Верховної ради. Харківські депутати очікують на реакцію центральної влади на свою резолюцію.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Previous post На Чернігівщині рятувальники залучалися до надання допомоги постраждалому внаслідок дорожньо-транспортної пригоди — Новини Чернігова та Чернігівщіни
Next post В Конгресі США збираються прийняти закон про надання Україні нової летальної зброї