Який державний актив можуть виставити на продаж у 2021 році » — новости экономики Украины | Экономика

Read Time:1 Minute, 2 Second

Українська влада продовжує активно лобіювати ідею запуску чергової хвилі великої приватизації. Це пов’язано з тим, щоб ситуативно покрити бюджетні дірки за рахунок коштів, які буде отримано від продажу інвестиційно привабливих державних активів.

На своїй сторінці у Facebook відомий український економіст Олександр Гончаровпосилаючись на думки колег, які мають досвід у приватизаційних процесах, прогнозує, що «влада запустила традиційний для України механізм підготовки АТ «Укрзалізниця» до роздержавлення.

А що це за механізм? В принципі, досить примітивний:
— по-перше, агресивне знецінення активу, в нашому випадку – за підсумками 2020 року «Укрзалізниця» показала збитки на 11,9 млрдгрн, хоча в попередньому 2019 році прибуток «Укрзалізниці» склав майже 3 млрд гривень;
— по-друге, щоб не довести «Укрзалізницю» до банкрутства і отримати до держбюджету в період пандемії хоч якісь гроші від приватизації, лобісти за допомогою ЗМІ та інших комунікацій будуть переконувати Президента і Верховну Раду включити цей актив в список підприємств, що приватизуються».

«Чи не пов’язана з приватизаційним кейсом «Укрзалізниці» доситьтривалазатримка чергового траншу кредиту від МВФ в розмірі 2,7 млрддол США?», – обережно припустив Гончаров.

Зазначимо, що «колективний захід» через МВФ та Держдеп США посилює вплив на Україну через нові вимоги до Уряду перед наданням чергового траншу фінансової допомоги. Тому версія про підготовку «Укрзалізниці» до роздержавлення вже не виглядає малоймовірною.

Український журнал «Економіст»

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Previous post Американському долару прогнозують прихований шок » — новости экономики Украины | Экономика
Next post Український бізнес відмічає зростання невизначеності » — новости экономики Украины | Экономика