Як тільки Ігор Колихаєв став мером Херсона від нього звучали пропозиції скоротити кількість непотрібних місту КП функції яких перетинаються або служать «прокладкою» для переказу грошей підрядникам.
Але вийшло все з точністю до навпаки.
Замість скорочення непотрібних комунальних підприємств Колихаєв призначає їм нових керівників і нове збільшене фінансування з бюджету.
Нещодавно мер Колихаєв призначив директором комунального підприємства «Херсонський міський центр земельно-майнових відносин» 28-річного Богдана Мусійко — сина свого помічника у Верховній Раді Вадима Мусійко, нині члена виконкому міськради Херсона.
Богдану Мусійко 28 років, за декларацією, проживає з батьками і ніде офіційно не працював. За освітою інженер-еколог, спеціалізація «гідроекологія». Перед призначенням на посаду Богдан Мусійко також вказав в декларації, що його тато — приватний підприємець, але доходи його не вказав.
В основному виді діяльності цього міського КП зазначено — «Агентство нерухомості», існує воно з 2018 року. З бюджету міста йому щороку передбачали гроші на розробку проектів землеустрою об’єктів, які замовлялися у підрядників. Двічі цим КП керувала Олена Мазур (нині начальник інспекції по контролю за благоустроєм Херсона, колишня в. о. заступника екс-мера Миколаєнко). Вона і була ініціатором створення КП.
Примітно, що його співробітники «хронічно» по кілька місяців сидять без зарплати.
2 квітня на сесії міськради розглядали питання про виділення фінансової допомоги КП «Херсонський міський центр земельно-майнових відносин», доцільність існування якого також завжди викликала сумнів у херсонців.
На сесії пропонували виділити цього КП 200 тисяч гривень. Як з’ясувалося — на погашення боргу із зарплати за попередні місяці і на майбутню зарплату співробітникам. Прозвучало, що колектив складається з чотирьох осіб.
Питання суми: чому саме так округлено — 200 тисяч — підняв депутат Ігор Пастух. За його словами, на комісії розглядали один проект рішення, а в зал потрапив інший. Також він зазначив, що фінансування цього КП обговорили лише на одній комісії — бюджетної, хоча за процедурою всі проекти повинні пройти всі комісії. Зокрема на земельній — депутати з документом не ознайомилися.
За сумою відповів директор департаменту бюджету і фінансів Роман Підперигора. Він назвав ряд цифр, з чого вдалося зрозуміти лише те, що 48 тисяч гривень хочуть виділити на погашення боргу за колишнього керівника КП, 130 тисяч гривень — на зарплату на три місяці (квітень, травень, червень) працівникам і директору.
«Працювали особи, які не виконували функції», — зазначив Ігор Пастух.
Складно повірити, що зараз це КП виправдає своє існування.
Але в підсумку за допомогу підприємству таки проголосували позитивно.
Також при розгляді питання роботи цього КП згадали про плани по створенню банку земель. Цьому земельному комунальному підприємству хочуть передати всі об’єкти комунальної нерухомості для зручності роботи. Довгих обговорень не було, що говорить про те, що банк таки буде. Далі подивимося, для яких же функцій.джерело