Країни ЄС разом з Китаєм придумали, як обійти антиіранські санкції США

Read Time:1 Minute, 27 Second

Росія, Великобританія, Китай, Франція і Німеччина запропонували створити спеціальний фінансовий механізм для розрахунків з Іраном в обхід санкцій США.

Говориться в спільній заяві країн-учасниць угоди, яка була оголошена після міністерської зустрічі в ООН. В Євросоюзі цю ідею підтримали, інформує Ukr.Media.

«Беручи до уваги нагальну необхідність і відчутні результати, вітали учасники практичні пропозиції з підтримки і розвитку каналів оплати, зокрема ініціативу створення механізму спеціального призначення (Special Purpose Vehicle) для полегшення платежів, пов'язаних з експортом Ірану, включаючи нафту», — цитує агентство заяву.

Верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні заявила, що рішення про створення такого механізму вже прийнято і фахівцям належить зустрітися для обговорювання деталей. «На практиці це означатиме що країни-члени ЄС створять юридичну особу для проведення законних фінансових угод з Іраном і це дозволить європейським компаніям продовжити торгувати з Іраном в рамках законів ЄС, залишаючись відкритими для інших партнерів», — розповіла Могеріні.

Як зазначає агентство, кілька європейських дипломатів повідомили, що ідея SPV полягає у створенні бартерної системи, схожої з тією, яку в СРСР під час " Холодної війни використовували для обміну іранської нафти на товари з Європи. Деякі дипломати були скептично налаштовані щодо ідеї створення механізму для розрахунків з Іраном, оскільки уразливість нової системи полягає в тому, що через неї США можуть змінити свої закони про санкції.

Спільний комплексний план дій (СВПД), який також називають «ядерною угодою з Іраном», був укладений влітку 2015 року. Його підписали Росія, Іран, США, Китай, Великобританія, Німеччина і Франція. В рамках угоди Тегеран припиняв свою ядерну програму в обмін на зняття санкцій.

У травні 2018 року американський президент Дональд Трамп оголосив про вихід з угоди і введення нових санкцій. Частково їх встановили в серпні, з листопада повинен запрацювати другий санкційний пакет, що передбачає обмеження на імпорт іранської нафти.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Previous post Батько Зеленського перестане поважати його, якщо той не стримає передвиборчих обіцянок в разі перемоги
Next post Минулої доби рятувальники 4 рази залучались до ліквідації пожеж — Новини Чернігова та області