У редакцію газети «20 хвилин» звернулась житомирянка, яка скаржиться на дії поліції.
82-річна Раїса Несторівна розповіла про те, що вже 8 років поліція не може вирішити її проблему із підвальним приміщенням. Житомирянка заявляє, що сусідка протиправно зайняла підвальне приміщення, де зберігалось її майно, та користується ним без її на те згоди.
У 1983 році жінка разом із своїм чоловіком отримали квартиру, і їм було надано в користування комірчину у підвальному приміщенні. Цією комірчиною сім’я користувалась до 2014 року: зберігала будівельні матеріали, закрутки та водонагрівач.
Коли жінка перебувала за кордоном певний час, їздила до сина, її комірчину встигла зайняти сусідка, а речі, за словами останньої, просто викинула на смітник.
Коли бабуся повернулась додому та помітила, що її комірку зайняли, одразу викликала поліцію. Було розпочато кримінальне провадження, яке й закрилось у 2019 році.
«Кримінальне провадження закрили у зв’язку зі встановленою відсутністю складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України», – йдеться у постанові про закриття провадження.
Жінка підозрює, що її сусідка вступила у змову зі слідчим, і справу сфальсифікували.
Оскільки будинок перебуває на балансі ОСББ, підвальне приміщення вважається приміщенням загального користування, а дозвіл на користування надається на загальних зборах співвласників, які були проведені, коли Раїса Несторівна перебувала у сина і навіть не підозрювала про те, що її майно вже їй не належить. Бабуся також має довідку, що комірчина їй належить, та свідків, які могли б це підтвердити, проте їх чомусь не опитали.
Ми подали журналістський запит у Головне управління Національної поліції у Житомирській області та отримали відповідь.
«В ході розгляду встановлено, що досудове розслідування кримінального провадження від 30.11.2016 за фактом крадіжки майна, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 «Крадіжка» КК України, здійснювалось СВ Житомирського ВП ГУНП у Житомирській області.
За результатами досудового розслідування кримінального провадження, слідчим у провадженні 05.02.2019 винесено постанову про закриття вказаного кримінального провадження на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 «Закриття кримінального провадження та провадження щодо юридичної особи» КПК України, у зв’язку зі встановленням відсутності в діянні складу кримінального правопорушення. У разі незгоди з прийнятими рішеннями слідчого або прокурора, вказані рішення можуть бути оскаржені слідчому судді районного суду з урахуванням вимог ст. 303-306 КПК України», – йдеться у відповіді.
Більш детальну інформацію про саме слідство та дії конкретного слідчого не надавались, як сказано у відповіді на запит: «Відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим».
Зазвичай сусідські суперечки про ділянки, приміщення, які належать до цивільно-правових відносин, вирішуються у судовому порядку. Тому якщо ви потрапили у подібну ситуацію, звертайтесь до суду задля вирішення цивільно-правового спору.
А якщо хочете поскаржитись на дії працівника поліції чи слідчого, маєте право написати заяву у Житомирську окружну прокуратуру з доданням усіх документів по справі та вказати на неправомірні дії представника поліції.
Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах
- Telegram