На початку квітня гривня опинилася під тиском незважаючи на слабкий попит імпортерів під час повного локдауна в ряді областей України та її столиці. У той же час надходять тривожні новини з лінії зіткнення в ОРДЛО, що «штовхає» іноземних інвесторів скорочувати свої портфелі в ОВДП.
Додатковим фактором ризику залишається епідеміологічна ситуація: Україна періодично виходить в число лідерів за новими випадками зараження коронавірусом. Про це повідомляє Андрій Гойлов, аналітик RoboForex.
За квітень нерезиденти продали цих паперів на 3,52 млрд грн, тепер обсяг їх вкладень становить 100,88 млрд. Судячи з усього, якщо позитивних новин про стабілізацію ситуації з COVID-19 та в ОРДЛО не надійде, тиск на гривню продовжиться. Пропозиції іноземних валют з боку експортерів на ринку не вистачає навіть для відновлення балансу. НБУ буде змушений виходити на міжбанк з інтервенціями з продажу іноземних валют. З початку місяця регулятор уже витратив на ці цілі понад 80 млн доларів США.
Від масштабної девальвації національну валюту рятує дуже слабкий попит на євро і долар США на міжбанку. Але якщо почнуться бойові дії в ОРДЛО, то є ймовірність знову побачити рівні лютого 2015 року. У нерезидентів цілком вистачить сил до такого ступеня «розгойдати» котирування.
Завтра відбудеться аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП. Ринку будуть запропоновані облігації в гривнях з термінами погашення в 6, 12, 18, 24 і 36 місяців, а також 24 місяці — в доларах США. На минулому розміщенні в держбюджет було залучено всього лише 1,09 млрд грн. Інвестори не готові давати в борг Україні так «дешево». Ймовірно, що без зростання прибутковості цих паперів нерезиденти проігнорують й це розміщення.
На закордонних ринках українські папери падають в ціні. ВВП-варранти України опустилися до позначок початку минулого року. Зараз вони котируються за ціною в 100,76% від номінальної вартості. На тлі підвищеного інтересу до більш ризикових активів це вельми красномовний негативний сигнал для уряду України.
Аналітик вважає, що на майбутньому тижні гривня до долара США впаде до рівня 28,05. Єдина європейська валюта, ймовірно, досягне позначки в 33,35.