Лікар Центру сімейної медицини №1 Краматорська Олена Каптаренко інформує, як лікують вірусні гепатити і які умови є важливими для одужання. Вірусний гепатит А і В Наразі не існує спеціального лікування проти гострого вірусного гепатиту А і В. Основною умовою для одужання є уникнення прийому зайвих лікарських засобів, детоксикація та відновлення водно-електролітного балансу, що міг порушитися внаслідок частого блювання та діареї.
Що стосується лікування хронічного вірусного гепатиту B (ВГВ), то воно передбачає щоденний прийом противірусних ліків. Оскільки ВГB неможливо повністю вилікувати, терапія зазвичай триває все життя.
Вірусний гепатит С (ВГС)
Зараз тривають дискусії щодо лікування від гострого ВГC, оскільки у деяких людей завдяки імунній відповіді відбувається спонтанне одужання.
У випадках, коли ВГC стає хронічним, усім хворим рекомендовано лікування незалежно від стадії ураження печінки, наявності чи відсутності проявів хвороби. Для більшості хворих терапія передбачає прийом 1 раз на добу однієї таблетки лікарського засобу. Зазвичай лікування триває 12 тижнів, але може розтягнутися до 24 тижнів, якщо у хворого наявні ускладнення. Сьогодні є безпечні та ефективні лікарські засоби – препарати прямої противірусної дії, що дають змогу вилікувати близько 90% хворих. Вони майже не спричиняють побічних реакцій (а ті, що виникають, здебільшого слабкі чи помірні). В Україні ефективні препарати для лікування від ВГC закуповують коштом державного бюджету.
Вірусний гепатит D
Спеціального лікування від гострого або хронічного вірусного гепатиту D немає. Єдиним препаратом для ефективного впливу є пегільований інтерферон альфа. Оптимальна тривалість лікування не визначена, терапія може тривати до 1 року. Після завершення лікування часто хвороба повертається.
Контакти call-центру: 050-357-07-05 095-274-18-02 42-00-98 050-458-33-75 (амбулаторія в м. Київ)