Міжнародні резерви України у квітні зросли на 3,6% » — новости экономики Украины | Экономика

Read Time:1 Minute, 36 Second

Станом на 1 травня 2021 року міжнародні резерви України за попередніми даними становили $28 млрд. У квітні вони зросли на 3,6% з огляду на валютні надходження на користь уряду та переоцінку фінансових інструментів. Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Загалом динаміку резервів упродовж квітня визначали такі чинники:

по-перше, операції з управління державним боргом.
Валютні надходження на користь уряду становили $1 371,4 млн, зокрема $1 250,0 млн — від розміщення єврооблігацій (ОЗДП) та $121,4 млн — від продажу внутрішніх державних облігацій (ОВДП).

Водночас загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті склав $556,1 млн (в еквіваленті). З них $391,5 млн були спрямовані на обслуговування та погашення ОВДП, $78 млн — на обслуговування ОЗДП, решта — на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті;

по-друге, переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют).
У минулому місяці їх вартість зросла на 200,0 млн дол. США (в еквіваленті);

по-третє, операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку.

Протягом квітня міжбанківський валютний ринок здебільшого перебував у збалансованому стані. Водночас на початку місяця попит на валюту на ринку дещо перевищував пропозицію. Для згладжування надмірних девальваційних коливань Національний банк провів інтервенцію з продажу валюти на суму $50 млн.

Міжнародні резерви Національного банку України до 15 березня становили $27,8 млрд у порівнянні з $28,54 млрд на початок місяця.

Чисті валютні резерви НБУ (без урахування запозичених коштів) на початок березня складали $17,63 млрд (на початок лютого — $17,80 млрд, на початок січня — 18,1 млрд).

На початок 2021 року міжнародні резерви України становили $29,1 млрд, чисті міжнародні резерви — $18,1 млрд. Збільшити міжнародні резерви на 15% ($3,8 млрд) в кризовий рік Національному банку вдалося за рахунок послідовної політики на валютному ринку, а також підвищення вартості фінансових інструментів внаслідок зміни ринкової вартості і курсів валют на $2,3 млрд.

У 2019 міжнародні резерви України зросли на 22% — до $ 25,3 млрд, досягнувши семирічного максимуму.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Previous post Інфляція зростає: що і на скільки подорожчало у квітні » — новости экономики Украины | Экономика
Next post Ford вернёт имя Lightning для электропикапа F-150 » Автоновости