Протягом останніх років в Україні триває децентралізація, в результаті чого суттєво змінюються сфери відповідальності на локальному рівні: громада стає ключовим гравцем, який самостійно визначає пріоритети роботи безпеки громади, а також інших видів діяльності, спрямованих на створення безпечного середовища на своїй території.
Саме з цією метою, 20 квітня в м. Гайсин, з ініціативи рятувальників Вінниччини та Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина» відбулася семінар-нарада з питань проєкту типової програми «Громада безпечного середовища».
Голова Гайсинської райдержадміністрації Людмила Головашич, звертаючись до присутніх в залі голів територіальних громад Гайсинського району, акцентувала увагу на готовності об’єднувати зусилля для вирішення питання безпеки в районі.
В рамках заходу керівництво Головного управління ДСНС області на чолі з очільником відомства Русланом Шевчуком, продемонстрували пілотні проекти, які успішно були реалізовані в рамках децентралізації влади у напрямку пожежно-техногенної безпеки. А саме: як створювалися та наразі функціонують на території області Центри безпеки громадян, місцеві пожежні команди та добровільні пожежні дружини «Добровольці-вогнеборці». Лише протягом 2020-го року на Вінниччині було відкрито дві МПК у селах Степашки та Губник Гайсинського району, а також один Центр безпеки в селі Бабчинці Чернівецького району.
Всього на території області наразі функціонує 32 місцеві пожежні команди.
Голова Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина» Сергій Татусяк закликав голів територіальних громад до відновлення багатосторонніх угод з європейськими партнерами, зокрема Республіки Польща в питаннях проектної та грантової роботи і детально зупинився на польському досвіді створення добровільних пожежних дружин в громадах. Радник голови обласної державної адміністрації Андрій Кавунець наголосив на необхідності об’єднання зусиль всіх гілок влади для реалізації програми безпечного середовища з урахуванням місцевих особливостей. Вінниччина в цьому плані має бути правофланговою.
В обговоренні питань порядку денного взяли участь: Літинський голова територіальної громади Анатолій Бичок, чий досвід в створенні безпечної громади є одним з найкращих в області, Людмила Устяк староста Баланівки Бершадської ТГ, Сергій Чумак голова ГО УНСО.
На завершення семінару було підписано угоду про співпрацю між Кунківською територіальною громадою МГО «Україна-Польща-Німеччина»та та ВТО ВФСТ «Колос».