Нацбанк змінить правила виплати депозитних вкладів у спадщину

Read Time:1 Minute, 12 Second

Чиновники оприлюднили проект нових правил.

Українцям стане простіше передавати свої вклади спадкоємцям. Національний банк пропонує дозволити банкам приймати у своїх клієнтів письмові розпорядження на передачу прав вимоги за депозитом третім особам у разі смерті вкладника. Відповідна зміна містить проект постанови НБУ, розміщена на сайті відомства 13 серпня, інформує Ukr.Media.

Строго кажучи, багато українських фінустанов прописували таке право у комплексних договорах обслуговування приватних клієнтів. Однак досі єдиного правила для всіх банків не було.

Зокрема, документ пропонує наділити співробітників банку правом засвідчення відповідних розпоряджень. Тобто написати заяву людина може прямо у відділенні, не звертаючись до нотаріуса. Його підпише службовець фінустанови і прикріпить до юридичної справи.

Подбали в НБУ та про можливий конфлікт між банківським розпорядженням і заповітом. Перш за все, чиновники зобов'язали фінансистів вказувати дату складання вкладником розпорядження. Якщо виявиться, що після неї людина написала ще і нотаріально завірений заповіт, банк повинен буде повністю або частково (в тих межах, які не суперечать заповіту) виконати друге.

Те ж правило буде застосовуватися і щодо заповітів, за яким все майно померлого передається конкретній особі. Якщо спадкоємець збігається з обох документів або заповіт було написано до банківського розпорядження вкладника, депозит віддадуть саме йому. В іншому випадку банк має повернути гроші вказаному в заповіті громадянину.

Ще одна запропонована зміна торкнеться підліткових рахунків. У НБУ хочуть розділити кошти, внесені на рахунок самим неповнолітнім (14-18 років) і перераховані опікунами чи соціальними службами. Першими молода людина зможе розпоряджатися вільно, а щоб витратити другі, доведеться заручитися згодою піклувальника.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Previous post На Чернігівщині упродовж минулої доби рятувальники ліквідували 10 пожеж, під час яких одну людину врятовано — Новини Чернігова та Чернігівщіни
Next post У Міністерстві соціальної політики розповіли, як за три роки змінилися суми пенсій