Нерезиденти ігнорують первинні аукціони Міністерства фінансів України » — новости экономики Украины | Экономика

Read Time:1 Minute, 23 Second

Після стабілізації ситуації в ОРДЛО нерезиденти з початку травня припинили розпродажі ОВДП на вторинному ринку. Минулої середи вони були помічені на міжбанку з покупками іноземних валют. Ймовірно, вони скористалися сприятливою ринковою ситуацією для виведення дивідендів в материнські юрисдикції. За підсумками минулого тижня вони вперше за цей місяць скоротили свої портфелі в ОВДП.

Про це повідомляє аналітик RoboForex Андрій Гойлов.

Вкладення зарубіжних інвесторів скоротилися на 110 млн грн — до 97,34 млрд, та зараз становлять 9,83% від сукупного обсягу ОВДП. Вони як і раніше ігнорують первинні аукціони, які проводить Мінфін України. На цьому тижні ринку будуть запропоновані облігації в гривнях з термінами погашення в 3, 12, 18, 24 та 36 місяців, 24 місяці в доларах США та 12 місяців — в євро. Якщо папери в іноземних валютах зможуть зацікавити нерезидентів та інших учасників ринку, гривня отримає сильну підтримку. При її подальшому зміцненні очікую вихід на міжбанк НБУ з продажами іноземних валют.

Приводів говорити про зниження довіри до української економіки немає, та це дає підстави очікувати успішного завершення переговорів між Україною та МВФ про надання траншу на 1,5 млрд доларів США.

Держстат підрахував збитки від локдауна економіки в I кварталі 2021 року. Падіння ВВП відносного аналогічного періоду 2020 року склало 2,0%. За оцінкою НБУ, до кінця року ВВП все ж виросте на 3,8%. В такому випадку повне відновлення економіки після пандемії коронавіруса відбудеться лише в наступному, 2022 році.

Аналітик вважає, що обсяг торгів на майбутньому тижні буде помітно вище минулого. Коли експортери отримають відшкодування ПДВ, пропозиція іноземних валюта на ринку помітно впаде. На поточному тижні гривня до долара США, ймовірно, почне ослаблення до рівня 27,90. Єдина європейська валюта, швидше за все, зміцниться до позначки 33,50.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Previous post В січні-березні дефіцит торгового балансу збільшився до $1,049 млрд » — новости экономики Украины | Экономика
Next post Илон Маск задумался о продаже биткоин-активов компании Tesla » Автоновости