Сучасна гібридна свиноматка має відповідати низці параметрів. Зокрема, бути здатною на понад п’ять опоросів протягом продуктивного віку, народжувати понад 16 живонароджених поросят за опорос.
Про це в журналі The Ukrainian Farmer пише директор компанії UTAGRO Юрій Титечко.
«Хорошим показником є відлучення 36 і більше поросят на матку на рік. Вага поросяти на відлученні на 23-й день повинна перевищувати 7 кг», ‒ зауважив він.
Також дуже важливо вводити в основне стадо тільки фізично сформованих свинок, яким уже виповнилось 230-260 днів. Саме такий вік запліднених свинок дає найкращу продуктивність, стверджує Юрій Титечко. Кондиція тварин має бути 140-160 кг.
Додатковими маркерами для запліднення таких свинок є:
• досягнення товщини спинного сала 16-18 мм до запліднення, що сприяє родючості та продуктивності;
• достатнє забезпечення вітамінами й мікроелементами, що підвищує еструс;
• щоденне споживання корму на рівні 3-4 кг (близько 35-40 МДж енергії). Така норма годівлі надалі сприяє переходу до насиченіших раціонів під час лактації (до 6-8 кг корму на добу на тварину) й нормального секретування молока для 14+ поросят.
«Незначний уміст жиру, як і надмірний, може стати причиною стерильності свиноматки, ‒ наголосив Юрій Титечко. ‒ Тому дуже важливо, щоб свинка не була ані товстою, ані худою».
Важливим чинником є скорочення кількості непродуктивних днів: період від відлучення до запліднення не повинен перевищувати 20 днів на рік. Кожен день простою ‒ це додаткові витрати на годівлю, лікування й утримання, нагадав експерт.
«Коли ж непродуктивних днів понад 60-70 на рік, потрібно бити на сполох і терміново переглядати організацію роботи свинокомплексу», ‒ підкреслив Юрій Титечко.
Як повідомлялося, продуктивність свиноматки закладають на етапі вирощування ремсвинки.