Негативний досвід минулої зими не пройшов для українців даремно: багато з них запаслися альтернативними джерелами струму, дехто планує це зробити найближчим часом. І не безпідставно: ворог досить довго накопичував ракети й може відновити обстріли енергетичної інфраструктури, щойно стовпчики термометрів опустяться нижче нуля.
Особливо страждають регіони, розташовані поблизу зони ведення бойових дій. Там світло може бути відсутнє протягом доби й навіть більше. У таких випадках єдиним більш-менш прийнятним засобом протриматися є генератор, який дає змогу не залишитися без тепла, підзарядити портативні гаджети чи приготувати їжу.
Яку техніку не бажано під’єднувати до генератора
Бензогенератори зазвичай працюють не дуже стабільно. Це пов’язано з багатьма чинниками, і не тільки з особливістю конструкції двигуна. Потрібно розуміти, що на виході важко гарантувати стабільні показники напруги, і не всяка техніка адаптована до такого неякісного струму. Найбільше це стосується дешевих китайських генераторів.
Дуже чутливими до перепадів напруги вважаються котли опалення, особливо західного виробництва: там встановлюють електронний блок практично без будь-якого захисту від неякісного струму.
Телевізори, комп’ютери, тюнери та медіаплеєри, і взагалі будь-яка аудіо- та відеотехніка, — це ті пристрої, які найчастіше виходять із ладу, якщо зазнають впливу занадто низької чи, навпаки, дуже високої напруги, не передбаченої правилами експлуатації.
Саме тому для котлів та ПК наполегливо рекомендують встановлювати стабілізатори напруги. Пристрої, де використовується асинхронний двигун (холодильники, насоси котлів), взагалі не працюватимуть, якщо генератор видає струм з апроксимованою синусоїдою.
Але якщо ви хочете захистити від нестабільної напруги всю техніку, яку підключаєте до альтернативного джерела струму, є набагато краще рішення: придбати інверторний бензогенератор.
Мініелектростанції такого типу генерують на виході струм з ідеальними характеристиками, зокрема з правильною (чистою) синусоїдою. Але коштують вони набагато дорожче, іноді вдвічі.
Як убезпечити звичайний бензогенератор
Якщо грошей на інверторний різновид не вистачає (а генератори — це недешева техніка), можна обійтися звичайною моделлю. Тільки в такому разі подбайте про захист чутливої побутової техніки, придбавши стабілізатор напруги інверторного типу, великий вибір яких пропонує інтернет-магазин Allo в Харкові. Наостанок — ще декілька порад, які допоможуть вберегти вашу техніку:
- не варто перевантажувати бензогенератор: це пришвидшує зношення його деталей і скорочує строк експлуатації;
- якщо для під’єднання техніки використовуєте подовжувач, його характеристики мають відповідати сумарній потужності цих побутових пристроїв.
В обох випадках потрібно знати показники потужності тієї техніки, яку має живити генератор.