Православна церква України хоче щоб Різдво українці відзначали 25 грудня, але боїться що віряни перейдуть до УПЦ

Read Time:1 Minute, 6 Second

Питання про дату Різдва неоднозначне.

Напередодні католицького Різдва, розгорнулася ціла дискусія щодо того, коли все-таки православна Україна повинна відзначати це свято — 25 грудня чи 7 січня. Дискусія почалася із заяви митрополита Православної церкви України Епіфанія, який висловив думку, що перенесення святкування Різдва на грудень зараз недоречне, інформує Ukr.Media.

Тобто особисто Епіфаній не бачить в цьому нічого поганого, але вважає, що перенесення свята зіграє на руку Української православної церкви, — в тому плані, що основна маса парафіян ПЦУ не зрозуміє такого кроку і піде до УПЦ, яка жорстко дотримується православних канонів.

Питання про дату Різдва справді неоднозначне, оскільки більшість країни святкує Новий рік за світським календарем, а Різдво — за релігійним. І в результаті Новий рік виходить раніше Різдва. Проте Різдво — свято релігійне, і тому є тільки право самих вірянин (а не держави) визначати, коли їм святкувати.

Згідно з останніми опитуваннями, лише 25% українців виступають за перенесення святкування з 7 січня на 25 грудня. При цьому йдеться про опитування всіх громадян країни, включаючи католиків (які й так святкують 25 грудня) і невіруючих. Якби опитування проводилося тільки серед православних, то цифри, напевно, були б ще більшими на користь 7 січня.

Так що Епіфаній, безумовно, прав. І скільки б він не поділяв позицію Парубія-Турчинова, йому доведеться рахуватися з справжньою національною пам'яттю українців, а не тією, яку насаджував В'ятрович.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Previous post З державного бюджету виділять рекордну суму на оборону України
Next post Прем’єр України, оголосив про зниження вартості комунальних послуг в платіжках українців на 300-400 гривень