Рятувальники проводять профілактичну роботу з дітьми щодо безпечної поведінки під час канікул – | Новини Вінниці та області

Для Служби порятунку навчання молодого покоління правилам безпечної життєдіяльності є одним із  пріоритетних завдань. Тому, щоб літній відпочинок запам’ятався дітлахам лише приємними моментами, рятувальники впродовж літніх шкільних канікул відвідують дитячі табори та пояснюють їхнім вихованцям правила безпеки, яких необхідно дотримуватися, щоб не втрапити в халепу та уникнути різноманітних неприємностей. Також проводять роз’яснювальну роботу серед дорослих щодо безпечного дозвілля дітвори.

Так, у Дніпропетровській області надзвичайники провели профілактичний рейд із дітьми та батьками у місті Павлоград та селищі Юр`ївка. В ході розмови рятувальники наголосили на правилах безпечної поведінки в побуті. Попередили батьків, що не можна залишати малечу наодинці, необхідно ховати подалі сірники та запальнички від дітей, щоб вони не були у вільному доступі. Також у спекотні дні більшість проводить час біля водойм. Тож рятувальники наголошують, що під час відпочинку на водоймі треба ретельно обирати місце. Щоб запобігти трагічним наслідкам, дітям в жодному разі не можна самостійно без дозволу батьків перебувати на відпочинку біля водойм. Надзвичайники наголосили батькам, що запорукою безпечних канікул є дотримання правил безпеки, тому дуже важливо, аби батьки приділяли час дітям, та не нехтували правилами.

Водночас, працівники Ковельського РУ ГУ ДСНС України у Волинській області спільно з працівниками Національної поліції провели пізнавальний захід в дитячому оздоровчому таборі «Світязь», що у селі  Пульмо. Фахівці Служби порятунку розповіли вихованцям табору, що найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є порушення елементарних правил безпечної поведінки, зокрема, купання в необлаштованих для цього місцях. Інформуючи про надзвичайні події за участю дітей, рятувальники пояснили, що нещасні випадки стаються, зазвичай, через відсутність нагляду з боку дорослих, пустощі у воді й ігнорування очевидних небезпек. Рятувальники також провели тренувальне заняття з надання першої долікарської допомоги при утопленні та вручили вихованцям табору друковані матеріали з питань безпеки на воді.

Як вберегтися від пожежі та як відпочити безпечно — про це із вихованцями дитячого табору «Великі канікули з Богом», що на території Храму Вознесіння ГНІХ в м. Золочів, поговорили рятувальники Львівщини. Вони   нагадали дітям основні правила поведінки при експлуатації побутових електроприладів, алгоритм дій при виникненні пожежі в квартирі чи будинку. Нагадали основні правила безпечного відпочинку на водоймах. Вогнеборці продемонстрували технічне оснащення пожежно-рятувального автомобіля, яке використовують для ліквідації надзвичайних ситуацій. Також школярів ознайомили із принципом роботи аварійно-рятувальної техніки та наочно показали як ліквідовувати пожежу. Кожен учень спробував себе у ролі справжнього рятувальника, подаючи воду зі ствола.

Загалом, подібні заходи проводяться регулярно у всіх регіонах країни, адже спілкування з рятувальниками — чудова нагода для юного покоління дізнатися якнайбільше про те, як вберегти власне життя від лиха.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *