Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/sipred03/public_html/wp-content/themes/extendednews/assets/lib/breadcrumbs/breadcrumbs.php on line 252

Рятувальники проводять тактико-спеціальні тренування та навчання, удосконалюючи свою професійну майстерність — | Новини Буковини

Read Time:3 Minute, 7 Second

Тактико-спеціальні навчання, тренування та практичні заняття з населенням займають важливе місце у діяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Окрім того, що такі заходи допомагають вогнеборцям удосконалювати власну професійну майстерність, також дозволяють відпрацювати спільні дії разом з іншими екстреними службами та працівниками об’єктів в умовах екстреної ситуації.

Так, вранці 5 листопада надзвичайники провели тактико-спеціальні навчання з ліквідації пожеж на об’єктах з масовим перебуванням людей на території торгового центру «Імідж» в Луцьку. За легендою, пожежа виникла внаслідок короткого замикання в одному з магазинів на другому поверсі. Адміністрація та працівники добровільної пожежної охорони увімкнули оповіщення про пожежу, організували заходи з евакуації людей з будівлі, вимкнули електроенергію та провели гасіння пожежі первинними засобами пожежогасіння, а також зустріли пожежно-рятувальні підрозділи. На момент прибуття рятувальників пожежа поширилася на значну площу. Працівники ДСНС віднайшли умовного потерпілого, евакуювали та передали медикам. Пожежу оперативно ліквідували. Під час навчань рятувальники перевірили системи зовнішнього, внутрішнього протипожежного водопостачання та сповіщення торгового центру. В підсумку з адміністрацією об’єкту обговорено хід навчання для врахування у подальшому питань  організації та здійснення спільних дій у разі виникнення екстрених ситуацій.

На Полтавщині, в Оболонському опорному закладі загальної середньої освіти Оболонської сільської ради, днями, спільно з інспекторами Кременчуцького районного управління ГУ ДСНС в області та працівниками Оболонської місцевої пожежної охорони було проведено навчання для учнів та працівників закладу освіти. Під час тренувань, за сигналом ТРИВОГА через спрацювання пожежної сигналізації було проведено евакуацію із навчального закладу. Також інспектори ДСНС роз’яснили присутнім правила пожежної безпеки у школі та розповіли, як правильно діяти на випадок пожежі.

Крім того, в Полтавській області відбулися нещодавно тактичні навчання на території аеропорту «Кременчук» (Велика Кохнівка) Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ. Згідно з тактичним задумом, пожежа виникла на повітряному судні на території аеропорту. Під час тренування було відпрацьовано спільні дії з гасіння пожежі у аеропорті пожежним підрозділом ДСНС м. Кременчук та пожежною охороною аеропорту. Також, у рамках навчань було проведено практичні заняття з особовим складом пожежної охорони аеропорту, зокрема співробітники Служби порятунку продемонстрували, як за допомогою професійного обладнання, у разі потреби, можна розрізати фюзеляж повітряного судна.

У свою чергу, рятувальники Володимир-Волинського районного управління ГУ ДСНС у Волинській області провели навчання у відділенні стаціонарного догляду і постійного проживання осіб, що не мають змоги самостійно пересуватися. Спільно із керівництвом та обслуговуючим персоналом територіального центру проведено практичне відпрацювання евакуації осіб із першого поверху відділення стаціонарного догляду для постійного проживання, проведено інструктаж з правил пожежної безпеки та порядку дій у випадку пожежі, алгоритму застосування вогнегасників тощо. До навчань залучалися рятувальники 7-ї ДПРЧ м.Володимир-Волинський та співробітники, які входять до Добровільної пожежної дружини об’єкту.

Водночас у Камінь-Каширському районі, що теж на Волині, пройшли командно-штабні навчання з визначення стану готовності органів управління та сил цивільного захисту у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру. Під час навчань відпрацювали дії у випадку штормового попередження, погіршення погодних умов і функціонування у режимі підвищеної готовності. Згідно плану було проведено спеціальне об’єктове навчання на ДП «Волиньторф» в с.Прилісне, Маневицької селищної ради. Практично відпрацьовано ввідну: «Внаслідок ураганного вітру трапилося руйнування конструкцій брикетного цеху. Після руйнування сталося замикання електропроводки з наступним вибухом торф’яного пилу, що спричинило пожежу в цеху. Внаслідок обвалу від вибуху під завалом будівельної конструкції опинився працівник підприємства». Для ліквідації наслідків події, надання допомоги з деблокування потерпілого з-під завалів будівельних конструкцій у брикетному цеху залучали бійців 13-ї ДПРЧ смт Маневичі, службу медицини катстроф, інші служби екстреного реагування.

Тактико-спеціальні навчання, тренування, практичні заняття з населенням триватимуть і надалі на всій території країни, адже дають змогу не лише відпрацювати алгоритм дій у разі надзвичайної події, пересвідчитись у надійності рятувального обладнання, а й дозволяють продемонструвати громадянам необхідні дії у разі виникнення тієї чи іншої небезпечної ситуації.

 


Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *