У Києві та 16 областях рівень госпіталізацій хворих на COVID-19 перевищує індикаторний показник 60 на 100 тис. населення. У червоній зоні перебувають столиця та 11 областей.
Як передає Укрінформ, відповідні дані опубліковані на сайті Міністерства охорони здоров'я.
Крім Києва у червоній зоні перебувають Житомирська, Запорізька, Київська, Львівська, Миколаївська, Полтавська, Одеська, Сумська, Харківська, Хмельницька, Чернігівська області.
У жовтій зоні — Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька та Херсонська області, решта областей віднесені до помаранчевої зони.
Показник госпіталізацій перевищує визначений у 60 на 100 тис. населення у Києві та 16 областях: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Київській, Луганській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській та Чернігівській.
У столиці він становить 64,9. Зайнятість ліжок із киснем у Києві при визначеному показнику 65% становить 65,2%.
Найвищий показник госпіталізацій зафіксовано у Хмельницькій області — 103,6 на 100 тис. населення, Черкаській — 89,1, Чернігівській — 87,7 та Сумській – 82,5 — областях.
Найвищий показник завантаженості ліжок із киснем — в Одеській області (68,2%), Донецькій (67,9%) — при визначеному показнику 65%.
Всього індикатор заповненості ліжок з киснем перевищено у Києві та 4 областях.
Як повідомлялося, Кабінет Міністрів схвалив постанову про встановлення в Україні адаптивного карантину до 30 червня, встановлено 4 рівні епіднебезпеки та показники їх визначення.
Зелений рівень дозволяє переглянути підходи до протиепідемічних обмежень в бік пом’якшення. Він встановлюється одночасно на всій території України, якщо захворюваність на грип та ГРВІ на території не менш як 13 регіонів нижчий за 50% від епідемічного порогу; коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – менше 5%.
Жовтий рівень діє як базовий на рівні всієї країни, встановлюється на рівні регіонів.
Помаранчевий — попереджувальний рівень, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів. Встановлюється на рівні регіонів, якщо перевищено хоча б один показник: захворюваність на грипта ГРВІ перевищує епідемічний поріг; завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню, у визначених закладах охорони здоров’я – більше 65%; кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення – менше 300; кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення – більше 60; коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – більше 20%; зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів порівняно з попереднім аналогічним періодом – більше 50%.
Червоний рівень встановлюється на рівні регіонів, якщо протягом трьох днів перевищено 2 або більше показників.
Червоний рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС за ініціативи міністра охорони здоров'я протягом 48 годин. Рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС набирає чинності не раніше ніж через два дні з дати його оприлюднення. Рішення щодо скасування червоного рівня ухвалюється у разі досягнення регіоном усіх показників протягом не менш ніж п’яти днів підряд.