Що стимулювало зростання попиту на ОВДП з боку нерезидентів » — новости экономики Украины | Экономика

Read Time:1 Minute, 20 Second

Запозичення в умовах української економічної дійсності виступають вагомим фактором макроекономічної стабілізації. Світова практика доводить, що правильна політика запозичень виступає вагомим чинником запуску маховика економічного зростання.

На своїй сторінці у Facebook Голова Ради НБУ, академік НАН України Богдан Данилишин наголошує, що вартість державних запозичень продовжує зростати. За три аукціони, що відбулися з початку вересня, Міністерством фінансів було залучено 5,2 млрд грн на фінансування державного бюджету у гривні та 86,5 млн дол. США.

Середньозважена ставка за гривневими запозиченнями з початку вересня становила 11,51%, у тому числі під час аукціону 21.09.2021 – 11,59%. Незважаючи на те, що обсяг нових запозичень під час проведення 3 з 4 запланованих у вересні аукціонів є меншим від обсягу погашень попередніх запозичень (платежі з обслуговування та погашення внутрішнього боргу у вересні становитимуть 21,3 млрд грн), достатній залишок коштів на рахунку Уряду (близько 40 млрд грн) дозволяє йому своєчасно виконувати свої боргові зобов’язання на внутрішньому ринку.

Підвищення ставок за державними запозиченнями в національній валюті стимулювало зростання попиту на ОВДП з боку нерезидентів, вкладення яких у державні цінні папери минулого тижня зросли вперше за останні 3 місяці на 922 млн грн (до 95,9 млрд грн). Інші категорії інвесторів у державний борг минулого тижня також нарощували свої портфелі: банки – на 2,5 млрд грн (до 506,2 млрд грн), юридичні особи – на 251 млн грн (до 53,3 млрд грн), фізичні особи – на 847 млн грн (до 22,1 млрд грн).

Зростання попиту на ОВДП зі сторони нерезидентів свідчить про покращення інвестиційного клімату в Україні. Уряд має скористатися цим моментом, щоб на порядок збільшити залучення іноземних інвестицій в національну економіку.

Економіст

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Previous post Кущ: земля – унікальний актив, який не можна вкрасти » — новости экономики Украины | Экономика
Next post — новости экономики Украины: місцеві бізнес-еліти отримали найбільший подарунок за останні 30 років » — новости экономики Украины | Экономика