Система фінансового моніторингу — що це таке й як воно працює

Read Time:1 Minute, 40 Second

Фінансовий моніторинг в Україні безпосередньо пов’язаний з прийняттям закону про протидію відмиванню доходів, які були отримані злочинним шляхом. Його загальна система складається з чотирьох елементів.

Перший елемент перевірки

Перший елемент — це суб’єкти фінмоніторингу, ті, хто перевіряє. Це ті організації, які відповідають за рух грошових коштів, наприклад, банки і компанії, які забезпечують передачу грошових коштів від однієї особи до іншої. Також суб’єктами є і особи, які самі рух грошових коштів не забезпечують, але мають про них певну інформацію Це, наприклад, аудитори та бухгалтери. Всі суб’єкти однаково орієнтуються на те, наскільки ризикованими є операції, які вони проводять або про яких мають відомості.

Другий елемент перевірки

Другий елемент системи перевірки — це об’єкти, в якості яких виступають, по суті, всі громадяни та юридичні особи. Це зовсім не означає, що всі операції, включаючи покупку хліба в магазині, потрапляють в поле зору суб’єктів фінмоніторингу. Є певні операції, які контролюються в обов’язковому порядку, а також особи та організації, яким приділяється особлива увага. Це, наприклад, резиденти держав, які не дотримуються норм міжнародного права в частині здійснення фінансових операцій, або особи, яких пов’язують з терористичною діяльністю. До них система фінансового моніторингу придивляється особливо пильно.

Що саме відстежує фінмоніторинг?

Але що саме відстежується в ході перевірки? Це третій елемент системи, найчастіше найбільш незрозумілий для громадян. Так, звичайно контроль здійснюється в двох напрямках — за граничними фінансовими операціями і за підозрілими. Якщо говорити про перший напрямок, то це сума операції, вона повинна дорівнювати певному показнику або перевищувати її. На даний момент в Україні це 400 тисяч гривень. Що стосується того, які операції суб’єкт фінансового моніторингу може вважати підозрілими, то тут сума значення не має, звертають увагу на те, має чи не має операція ознаки протиправної. Детальніше про це можна прочитати на https://youcontrol.com.ua/ru/academy/course/komplaiens/finmonitorynhyak-riznovyd-komplaiens-kontroliu/.

Автоматична система тестів

Якщо говорити про сам процес перевірки — а це останній елемент фінмоніторингу, то спочатку кожна операція проходить через автоматичну систему тестів. Найчастіше ніяких питань не виникає, але якщо виникають, то суб’єкт має право вимагати від клієнта певну інформацію для більш уважного вивчення.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Previous post Нікопольський район: рятувальники провели профілактичну роботу з малозахищеними верствами населення. — Новини міста Дніпро та Дніпропетровської області
Next post З початку року піротехніки Новини Чернігова та Чернігівщіни вилучили та знищили понад 54 тисячі вибухонебезпечних предметів — Новини Чернігова та Чернігівщіни