Скільки коштуватиме газ у червні? – Новини Львова та області

Read Time:2 Minute, 3 Second

 02.06.202102.06.2021 Новини Суспільство

Попри те, що з 1 травня в Україні діють річні тарифи на газ, газопостачальники продовжують пропонувати місячні тарифи, які трохи подорожчали у червні. Якщо у травні максимальний тариф затримався на ціні 11,22 гривні за кубометр, то у червні максимальна ціна сягнула 11,89 гривні. 

Найнижчі ціни запропонували Агросинтез Трейдінг з ціною 7,80 грн за кубометр, Евода Трейд КП Луцькводоканал з ціною 7,88 грн за кубометр, Черкасигаз Збут і Уманьгаз Збут з ціною 7,89 грн за кубометр, а також  ГК Нафтогаз України з ціною 7,96 грн за кубометр.

Загалом більшість компаній встановила ціни до 9 грн за кубометр. А найпоширеніший річний цінник на газ у червні – 7,98-7,99 грн за кубометр.

Ще понад 20 постачальників продаватимуть клієнтам з річними тарифними планами кубометр палива за ціною від 9,20 грн і до 13,50 грн.

Тим часом місячні ціни, які компанії пропонують на червень, коливаються від 7,80 і до 12 грн за кубометр.

«Як бачимо, очікуваного сезонного зниження цін на газ не відбулося. Навпаки, через рекордно низьку пропозицію, спровоковану Газпромом, який не поспішає продавати свій газ, ціни на європейських газових хабах досить високі. Відповідно, такі ж тенденції і в Україні. Середньозважена ціна на природний газ за результатами електронних біржових торгів на Українській енергетичній біржі станом на 27.05.2021 р. на червень становила понад 12,1 грн за кубометр. Хоча прямої кореляції між оптовими цінами на біржах та кінцевих споживачів немає, бо кожна компанія самостійно формує свою комерційну політику, і ми не знаємо, на який умовах і коли постачальники уклали договори з трейдерами. Але ціна оптового ресурсу є визначальним фактором», – нагадує координаторка житлово-комунальних й енергетичних програм Громадянської мережі «Опора» Тетяна Бойко.

Зверніть увагу! Ціни газопостачальники вказали без урахування вартості доставки: за розподіл палива люди сплачують операторам газорозподільних мереж (облгазам) окремо згідно з чинними тарифами на доставку газу.

Нагадаємо, що з травня 2021 року по квітень 2022 року в Україні як базова діє саме річна ціна. Саме на неї автоматично перевели споживачів. Водночас за бажанням люди можуть обрати й інші тарифні плани: місячні чи сезонні.

Постачальники вже презентують власні сезонні пропозиції. Більш детально про це згодом.

  • Збитки на понад 3 мільйони гривень на закупівлі масок: викрили посадовця ДП «Львіввугілля»
  • У Червонограді працівники суду провели третьокласниками восьмої школи урок справедливості
  • У Сокальській лікарні новий цифровий рентген-апарат
  • Скільки коштуватиме газ у червні?
  • На дорогах Львівщини діють обмеження руху вантажівок у денний час доби
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Previous post На дорогах Львівщини діють обмеження руху вантажівок у денний час доби – Новини Львова та області
Next post У Сокальській лікарні новий цифровий рентген-апарат – Новини Львова та області