В Краматорске открылся тренингово-ресурсный центр по подготовке семейных врачей и медицинских сестер

В Центре первичной медико-санитарной помощи №1 открылся тренингово-ресурсный центр по подготовке семейных врачей и медицинских сестер.

Торжественно открыл Центр Мурат Шахин, председатель Представительства ЮНИСЕФ в Украине.

Краматорска, чтобы Центр семейной медицины является одним из ключевых поставщиков медицинских услуг в Донецкой области, и был избран в качестве базы для регионального учебного центра.

Именно здесь в июне этого года ЮНИСЕФ начал пилотный проект внедрения универсально-прогрессивной модели домашних визитов в Донецкой области.

Летом две группы медсестер и врачей из Краматорска, Марьинки, Мариуполя, Бахмута, Новогродовки прошли 10-дневный цикл тренингов по организации и проведению домашних визитов к семьям с детьми от 0 до 3 лет.

В результате реализации проекта ожидается, что около 500 семей с детьми до 3 лет получат доступ к новой системе патронажа в течение 2021 года.

Областной тренингово-ресурсный центр станет образовательной платформой для работников первичной медицинской помощи и дружественным пространством для детей и их семей.

Патронажная медсестра Олеся Ильченко: «Ми можемо вивчити і відпрацювати навички з надання невідкладної допомоги, показати батькам, як потрібно правильно годувати дітей, сповивати і т. д. Спеціальні ляльки допоможуть майбутнім батькам освоїти догляд за дитиною ще до його народження. Так, лялька спеціальним чином програмується, і батьки повинні визначити – чого хоче дитина. Лялька може плакати, проситися в туалет або просити їсти. Батьки повинні підібрати певний ключик до ляльки. І якщо вони все правильно роблять, то лялька перестає плакати і показує позитивні емоції. Я, як патронажна медсестра, відвідую на дому сім’ї з маленькими дітками, спілкуюся з членами сім’ї, обговорюю їх проблеми і разом ми знаходимо варіанти вирішення. Це називається «теплі візіти». На даний момент у мене під патронажем знаходиться 5 сімей з дітьми від 0 до 5 років.

Хочу сказати, що батьки ставляться до моїх візитів позитивно. Бо більше уваги приділяється як дітям, так і всієї сімї взагалі».

Семейная медсестра Альона Ярмак «Ми спостерігаємо і дитину, і матусю з татусем. Ми можемо завчасно надати певні рекомендації. Тому це більш тісний контакт і ми більше знаємо про свої пацієнтів. І можемо відразу вплинути на ситуацію».

Генеральный директор ЦПМСП№1 Краматорска Александр Власенко: «У нас вікрився тренінгів центр, завдяки допомозі ЮНІСЕФ. Він відкрився у рамках проекту «Патронажна служба», який започаткований у нашому закладі.

У цьому центрі будуть проходити навчання наші медичні сестри, в першу чергу ті, які будуть працювати, як патронажні. А в подальшому ми плануємо щоб проходили навчання лікарі та інший персонал. Тут будуть різні активності. Наприклад, з надання невідкладної допомоги. За допомогою ЮНІСЕФ ми придбали манекені для серцево-легеневої реанімації дорослої та дитячої. Є отоскоп, є манекен дитини, яка потребує уваги. І це тільки початок. В подальшому спектр активностей, які можуть бути освоєні в нашому треніноговому центрі, розшириться».

ЦПМСП№1 также участвует в инициированном ЮНИСЕФ пилотном проект по телемедицине.

10 врачей и медсестер получили специальное оборудование, которое позволяет проводить дистанционный мониторинг состояния здоровья детей и их опекунов.

Такая возможность является чрезвычайно актуальной в период пандемии COVID19.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *