Верховна Рада запроваджує механізм реструктуризації валютних кредитів

Read Time:1 Minute, 12 Second

Верховна Рада підтримала в першому читанні проект закону №1558-1 «Про захист прав споживачів фінансових послуг від наслідків девальвації гривні».

Законопроект спрямований на захист прав та інтересів споживачів фінансових послуг, мінімізації негативних наслідків девальвації національної валюти і падіння рівня доходів громадян України, зазначається в пояснювальній записці.

№ 1558-1 передбачає введення загального механізму реструктуризації всіх споживчих валютних кредитів фізичних осіб.

Як повідомив нардеп Євген Дейдей під час розгляду законопроекту у сесійній залі, в умовах кризи неможливість українців платити за валютними кредитами стала проблемою національного масштабу.

«Всі банки та інші фінустанови за письмовою заявою протягом місяця зобов'язані провести реструктуризацію зобов'язань», — пояснив пропозиції Дейдей, зазначивши, що закон повинен поширюватися на всі споживчі кредити без обмеження суми.

«Вони конвертується в національну валюту на дату укладення кредитного договору. Відсоткова ставка не повинна перевищувати ту, яка була встановлена на момент укладання договору», — заявив Дейдей, зазначивши, що на два роки повинен бути введений мораторій на відчуження майна боржників.

Тим не менш, з першого разу депутати не змогли проголосувати за законопроект за основу і кілька разів не змогли проголосувати за те, щоб повернутися до розгляду законопроекту.

При цьому керівник фракції «Блоку Петра Порошенко» Юрій Луценко заявив, що цей законопроект не є поверненням до долара по 5 грн., але дозволить цивілізовано врегулювати відносини кредиторів і позичальників. Олександра Кужель заявила, що даний законопроект — «випробування чистого четверга», і його ще буде допрацьовувати Нацбанк.

У підсумку за даний законопроект проголосував 241 нардеп.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Previous post Харків, Дніпро і Донбас: У Росії замахнулися на пів-України через слова про радянську окупацію
Next post Банкіри розповіли, чому дешевшає долар і що буде з курсом