Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення – досить поширена причина виникнення пожеж у побуті в холодну пору року. При правильній експлуатації справних приладів опалення та виконуючи правила пожежної безпеки ризик виникнення пожежі сильно знижується. Якщо пожежа все одно сталась, то її причина ховається завжди в порушені правил експлуатації чи невиконанні інструкцій.
Небезпека пічного опалення обумовлюється тим, що кожна піч це вогнедіюче джерело. Частіше за усе пожежі відбуваються з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщини, а також в результаті застосування для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні розжарених матеріалів.
Також, з мешканцями обговорено проблему необережного поводження з вогнем під час прибирання присадибних ділянок, подвір’їв, городів, спалювання сміття.
Згадали співробітники ДСНС і про безпеку дітей. Легковажне поводження малечі з вогнем, незнання елементарних правил безпечної поведінки – першопричини сумних та трагічних наслідків. З цього приводу, вогнеборці закликали батьків провести роз’яснювальну роботу з дітками, аби вберегти їх життя і здоров’я від небезпеки.
«Не залишайте дітей без нагляду! Приділіть увагу вивченню та повторенню правил безпечної поведінки. Розкажіть малюкам про основні небезпеки, які можуть підстерігати їх вдома. Безпека дітей залежить в першу чергу від батьків! Спілкуйтесь із дітьми, навчайте їх основам безпеки життєдіяльності, виховуйте культуру безпечної поведінки», – зауважили рятувальники.
Щоб мешканці міста пам’ятали та дотримувалися елементарних правил безпеки, вогнеборці вручили кожному проінструктованому тематичні листівки та пам’ятки та нагадали екстрений номер Служби порятунку – «101».