У Польщі застерігають, що частина Європи може обрати курс на Москву, а не Київ

Якщо перед Європою постане питання вибору між Україною та Росією, деякі країни можуть вирішити його на користь Москви.

За необхідності зробити вибір між розвитком відносин із Києвом або Москвою деякі країни Європи можуть віддати перевагу РФ. У такому випадку й Польща може не підтримати Україну. Про це в інтерв'ю журналу Sieci заявив глава канцелярії польського президента Кшиштоф Щерський.

За його словами, проросійський вибір зроблять саме ті європейські країни, на які наразі розраховує Київ.

Щерський вважає, що у випадку виникнення такої ситуації українська влада звернеться за допомогою до країн Східної Європи, як під час першого та другого Майданів. Утім, цього разу Польща може не надати підтримку Україні.

Він пов'язав це з напруженням у польсько-українських відносинах, що спостерігається останнім часом, зокрема, з відмовою в ексгумації похованих в Україні поляків.

Між тим нагадаємо, 18 листопада Україна та Польща домовилися про скасування мораторію на проведення пошуково-ексгумаційних робіт. Водночас повідомлялося, що у польському місті Бєльсько-Бяла встановлять пам'ятник жертвам Волинської трагедії та українцям, які рятували поляків ціною власного життя.

Перед цим міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що відсутність в Україні антипольських настроїв тішить Польщу, але країна чекає конкретніших кроків щодо історичних питань.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *