Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/sipred03/public_html/wp-content/themes/extendednews/assets/lib/breadcrumbs/breadcrumbs.php on line 252

Українські старожитності: Шевченківський гай показав давні ікони, посуд і скрині (ФОТО) | Новини культури та мистетства

Read Time:2 Minute, 6 Second

Культура Середа, 06 жовтня 2021 20:31 Культура Шевченківський гай у Львові показав давні українські ікони, посуд і скрині43   Коментувати Роздрукувати

У Львові відкрилась виставка-розповідь "50 історій Львівського скансену" Фото: Валерій Шмаков У Львові відкрилась виставка-розповідь "50 історій Львівського скансену" У Львові відкрилась виставка-розповідь "50 історій Львівського скансену" У Львові відкрилась виставка-розповідь "50 історій Львівського скансену" У Львові відкрилась виставка-розповідь "50 історій Львівського скансену"

Вчора, 5 жовтня у Пороховій вежі у Львові відкрилась виставка-розповідь «50 історій Львівського скансену». Присвячена 50-літтю Музею народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького.

Виставка розповідає про найважливіші моменти в історії Музею, яка сягає значно глибших часів, аніж офіційне заснування інституції. Тут можна побачити численні збережені фото і музейні документи, раритетні архівні відео та фрагменти художніх фільмів, що у різні часи були відзняті на території Львівського скансену.

Як і сам музей просто неба, експозиція умовно поділена на сектори: Бойківщина, Гуцульщина, Покуття, Буковина, Львівщина. На відвідувачів чекають давні сакральні предмети і живопис з Бойківщини, унікальні гуцульські кахлі, оригінальний фаянсовий посуд, автентичні народні строї з Жидачівщини, мальовані й різьблені буковинські скрині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мережу зачарували осінні краєвиди Шевченківського гаю

«Можливо не вперше, але не дуже часто ці експонати, які знаходяться у фондосховищах музею, стають доступними для відвідувачів, — каже в. о. начальниці управління культури Львівської міської ради Наталія Бунда. — 50 років музею це кінець одного етапу і початок іншого. Новий етап, це коли музей виходить за свої рамки, стає ближчим для своєї цільової аудиторії. Будемо всіх туристів скеровувати у Порохову вежу, аби ця виставка працювала як маркетинговий інструмент. А далі всі будуть їхати у Музею народної архітектури та побуту. Адже там надзвичайна атмосфера, яку створили люди і природа, в яку вкладено праця, любов і натхнення».

У ході виставки організатори запланували проведення більше 20 різноманітних подій: кураторські екскурсії, лекції, майстер-класи, панельні дискусії. Виставка триватиме по 30 листопада.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заможність господарів на Бойківщині у 18 столітті визначали за висотою даху будинку

«Завдання виставки було не шокувати відвідувача об’ємом того, що у нас зібрано. А зібрано насправді багато. — говорить в.о. директора Музею народної архітектури і побуту імені К. Шептицького Сергій Ципишев. — Хотіли через підбірку речей показати історію музею, його теперішнє і те куди рухаємось далі. Через дописи і експонати дозволити доторкнутися до того, що заховане у музейних фондах. Експонати не груповані по роках чи темах. Але несуть однакові смислові навантаження. Коли представляли Покуття то звернулися до тарілок, які там були притаманні. В секторі Гуцульщини показували кахельні печі. Але в експозицію Бойківщини ми навмисно розмістили речі із Волині та Опілля, тому що вони лягали в контекст висавки-розповіді. Українська культура хоч і різноманітна, але мотиви в ній однакові. Посуд, архітектура, одяг мають спільний мотив, по якому можна визначити, що це українське».

Попереду — перевезення нових об’єктів, розширення інфраструктури, впровадження новітніх методів науково-освітньої роботи, кажуть у музеї.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Previous post ТНМК презентував кліп на пісню «ПМ’ТЙ» | Новини культури та мистетства
Next post «Під іншим кутом» — художниця Ангеліна Гафинець пропонує незвичний погляд на інтер’єри | Новини культури та мистетства