Міжнародні резерви України перевищили $20 млрд.
Україна отримала перший транш за новою програмою співпраці stand-by з Міжнародним валютним фондом (VDA) у розмірі SDR1 млрд (близько $1,4 млрд), що збільшив міжнародні резерви країни до $20,1 млрд станом на 21 грудня 2018 року, інформує UkrMedia.
"Це п'ятирічний максимум — востаннє такий рівень міжнародних резервів був зафіксований у січні 2014 року", — наголошується в повідомленні Національного банку України (НБУ) в п'ятницю.
Центробанк нагадав, що нова програма stand-by передбачає надання Україні фінансування на загальну суму SDR2,8 млрд (близько $3,9 млрд) протягом 14 місяців. Вона зосередиться, зокрема, на продовженні фіскальної консолідації та зниженні рівня інфляції із збереженням гнучкого обмінного курсу, а також зміцненні фінансового сектора і ряді структурних реформ у сфері податкового адміністрування, приватизації і державного управління.
Продовження співпраці з Фондом також відкрив Україні доступ до пов'язаного фінансування: 18 грудня Всесвітній банк вирішив надати Україні гарантії на підтримку державної політики в розмірі $750 млн, під які уряд планує залучити до $1 млрд зовнішніх запозичень.
НБУ на початку листопада знизив прогноз міжнародних резервів на кінець 2018 року до $19,2 млрд з $20,7 млрд, на 2019 рік — до $18,6 млрд з $18,8 млрд і на 2020 рік — до $19,1 млрд з $19,7 млрд.
Нагадаємо, у жовтні Міжнародний валютний фонд і Україна досягли угоди про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by, яка замінить програму розширеного фінансування, і кінець якої у березні 2019 року. Це сталося відразу після того, як уряд погодився підвищити ціну на газ для населення на 23,5%, що було одним з ключових вимог кредитора. 5 грудня Кабінет міністрів схвалив проект меморандуму про співпрацю між Україною та МВФ. Для її запуску нової програми необхідно було дочекатися прийняття Радою Фонду.