Українські рятувальники перевіряють готовність до дій за призначенням — | Новини Буковини

Read Time:3 Minute, 34 Second

Фахівці Служби порятунку щодня проводять комплексну роботу щодо попередження виникнення різного роду надзвичайних ситуацій, а також перевіряють готовність підрозділів до дій за призначенням. Зокрема, рятувальники беруть участь у командно-штабних, тактико-спеціальних навчаннях та тренуваннях.

Так на Житомирщині  відбулося тренування органів управління, сил і засобів системи авіаційного пошуку і рятування аеродрому «Озерне» (військова частина ЗСУ), а також інших служб обласної територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ, що залучаються до організації та забезпечення пошуково-рятувального забезпечення польотів. За  легендою навчань, від оперативного чергового військової частини надійшло повідомлення про введення керівником польотів аварійної стадії «НЕВИЗНАЧЕНІСТЬ» щодо гелікоптера МІ-8, який виконував політ за маршрутом Жуляни-Озерне. З гвинтокрилом зник зв’язок при виконанні розвороту і у визначений час посадку в аеропорту Озерне повітряне судно не виконало. На борту гелікоптера перебувало 3 члени екіпажу та 7 пасажирів. Головна мета такх навчань: якомога швидше виявити місце аварії повітряного судна, щоб оперативно надати допомогу постраждалим. «Озерне» залишається стратегічною точкою авіаційного простору України, тому саме такі тренування допомагають визначити та вдосконалити рівень готовності військової частини, рятувальників діяти у разі подібної аварії та ефективно взаємодіяти з відповідними службами.

А 22 вересня на території Дергачівського полігону твердих побутових відходів, що на Харківщині,  відбулись тактичні навчання щодо готовності до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та ліквідації пожеж з викидом небезпечних отруйних речовин. За задумом тренування, виникло самозаймання біогазу, який утворився у наслідок біохімічних процесів в тілі полігону твердих побутових відходів. Це призвело до пожежі поверхні полігону на площі 1 га. Існувала реальна загроза хімічного зараження атмосферного повітря та ґрунтових вод на території Дергачівської міської ради та міста Харкова. На місці надзвичайної ситуації виявлено троє постраждалих. Також існувала загроза загоряння основного корпусу переробки твердих побутових відходів та приватних будинків мікрорайону Нові Дергачі. Склалася надзвичайна ситуація місцевого рівня. Завданням пожежно-рятувальних підрозділів було  — забезпечити подачу водяних пожежних стволів на гасіння пожежі в місце найбільш інтенсивного горіння, а також безперебійну подачу води, виявлення та супроводження потерпілих до автомобілів швидкої медичної допомоги.

21 вересня в Пологівському районі  у Запорізькій області відбулися командно-штабні навчання цивільного захисту з Пологівською районною ланкою Запорізької територіальної підсистеми єдиної державної системи ЦЗ. За тактичним задумом, об 11:00 на перегоні Пологи – Челюскін, під час руху потягу сталась аварійна ситуація: залізнична вантажна цистерна зійшла з рейок, що призвело до розгерметизації та витоку близько 200 літрів сірчаної кислоти. Виникла загроза розповсюдження отруйної хмари на житлові будинки, які знаходяться в радіусі близько 500 метрів від місця аварії. А також з рейок зійшов вагон зі співробітниками охорони вантажів. В результаті 3 особи отримали травми різного ступеня тяжкості. У ході навчань відпрацьовувались дії органів управління районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту у разі загрози та виникнення НС техногенного, природного та соціального характеру.

Разом з тим, Представники ДСНС взяли участь у 19‑х міжнародних польових навчаннях НАТО «Північна Македонія 2021». Вони проходили з 20 по 23 вересня у м. Охрид, Республіка Північна Македонія. Організатори заходу – Євроатлантичний координаційний центр з реагування на надзвичайні ситуації (далі – EADRCC) та Центр управління кризовими ситуаціями в Республіці Північна Македонія. Захід мав за мету відпрацювати конкретні плани, процедури та можливості заінтересованих сторін з реагування на природну та/або техногенну надзвичайну ситуацію; покращити сумісність та взаємодії на національному та міжнародному рівнях; виявити прогалини та визначити сфери, які потребують подальшого вдосконалення. Сценарій навчань передбачав ліквідацію наслідків потужного землетрусу магнітудою 8,2 балу за шкалою Ріхтера. У командно-штабних навчаннях взяли участь два представника МРЦ ШР ДСНС України. Вони ознайомилися з функціонуванням Новітньої системи з управління у надзвичайних ситуаціях NICS (Next-Generation Incident Command System), а також використали її на практиці під час умовного залучення на п’яти локаціях. Реагування здійснювалося з використанням навчальної платформи віртуальної реальності (Virtual Reality). Уперше у рамках навчань EADRCC була створена Спільна координаційна ланка операторів дронів, до складу якого увійшов представник МРЦ ШР ДСНС України. Члени групи опрацювали технічні особливості потокової передачі відео з місця надзвичайної ситуації в режимі реального часі (streaming).

Загалом, тренування та спільні навчання щодо попередження виникнення різного роду надзвичайних ситуацій, а також оперативного реагування при виникненні НС триватимуть і надалі по всій території країни. Адже саме регулярні відпрацювання допомагають виявити слабкі місця та недоліки, а також підсилюють готовність і спроможність підрозділів до дій за призначенням.

  

 


Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Previous post ДСНС закликає громадян дотримуватись правил безпеки під час походу у гори — | Новини Буковини
Next post У результаті скиду КП «Житомирводоканал» неочищених стоків в річку Тетерів розпочато кримінальне провадження