З початку 2021 року піротехніки | Новини Вінниці та області вилучили та знищили майже 20 тисяч вибухонебезпечних предметів – | Новини Вінниці та області

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Нині, коли в Україні триває сезон господарських робіт, кількість виявлених ВНП значно зросла. Громадяни продовжують знаходити застарілі боєприпаси на власних подвір’ях та на відкритій місцевості.

Так, 10 травня групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Миколаївській області знищено 2 вибухонебезпечні предмети часів Другої світової війни. Напередодні, 9 травня, під час риболовлі на березі р. Інгул, громадянин виявив предмет, схожий на вибухонебезпечний. Про знахідку він повідомив за номером 101. Рятувальники, що прибули на місце, класифікували знахідку як артснаряд калібром 45 мм. Під час додаткового обстеження території було знайдено ще один аналогічний снаряд.

На Львівщині 9 травня, до Служби порятунку надійшло повідомлення про те, що в с. Костенів Львівського району на території приватного господарства, на відстані 20 м від житлових будинків та 100 м від дороги, виявлено артилерійський постріл часів Другої світової війни. Для вилучення та знищення небезпечної знахідки було залучено фахівців 2-го спеціального центру швидкого реагування ДСНС України.

У Херсонській області 10 травня, на території дачного кооперативу «Топольок» у с. Садове Білозерського району, було виявлено гранату Ф-1, часів Другої світової війни. На небезпечну знахідку натрапили громадяни під час демонтажу господарчої споруди.

Минулого тижня на Харківщині, піротехнічною групою Міжрегіонального центру гуманітарного та швидкого реагування ДСНС України було знищено 169 боєприпасів часів Другої світової війни, 163 з яких були виявлені місцевим мешканцем села Миронівка Біляєвської ОТГ на власному городі. Спочатку він натрапив на металевий ящик із 50-міліметровими мінометними мінами. Побачивши це, чоловік відразу припинив всі роботи і викликав рятувальників. Піротехніки, що прибули на місце знахідки, провели обстеження прилеглої території і виявили там 163 одиниці боєприпасів: 10 артснарядів та 153 мінометні міни.

Також тривають роботи щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.

Зокрема, за минулу добу підрозділами ДСНС України на території Донецької області, де проводиться ООС, виявлено та вилучено 30 ВНП, обстежено на наявність ВНП 1,52 га території.

Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 19 тис. 954 вибухонебезпечних предметів, у тому числі, понад 84 авіаційні бомби.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

  • торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
  • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;
  • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

Пам’ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.

 


Previous post МВС розробило проект Стратегії громадської безпеки та цивільного захисту України – | Новини Вінниці та області
Next post Чернівецька область: рятувальники розпочали Тиждень знань безпеки життєдіяльності – | Новини Буковини

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *