Зміни до Бюджетного кодексу України, ухвалені 18 вересня Верховною Радою, визначають механізм зарахування та спрямування коштів за спеціальне використання водних біоресурсів.
Зокрема, унормовано спрямування коштів, одержаних від зростання стартової ціни на аукціоні з продажу права на спеціальне використання водних біоресурсів, для здійснення заходів із вселення водних біоресурсів у рибогосподарські водні об’єкти (їхні частини).
Це дозволить відновити популяції водних біоресурсів і підвищити рибопродуктивність водойм через масове зариблення, повідомили в Держрибагентстві.
Крім того, спрямування коштів, що генерує галузь, на зариблення природних водойм забезпечить стимулювання розвитку аквакультури, промислового й любительського рибальства. Так, промислові рибалки зможуть забезпечити сталий вилов риби, а суб’єкти аквакультури вирощувати мальок, маючи гарантований ринок збуту.
Водночас масове вселення водних біоресурсів сприятиме розвитку рекреаційного рибальства та туризму у регіонах, заохочуючи рибалок-любителів приїжджати на відпочинок до водойм.
Подібні механізми широко використовуються і в Європі для відновлення та підтримки популяцій виловлюваних видів, які можуть забезпечити максимальний стійкий вилов.
«В умовах війни держава не може виділити необхідні кошти на зариблення водойм. Вихід із цієї ситуації – фінансування рибного господарства за європейською моделлю, коли кошти, згенеровані галуззю, спрямовуються за прозорою для суспільства процедурою на її ж розвиток», ‒ зазначив т.в.о. голови Держрибагентства Ігор Клименок.
Нагадаємо, Закон № 3979-IX «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні та приведення окремих його положень у відповідність із законами України», ухвалений 18 вересня, набув чинності 21 вересня.
Як повідомлялося, понад 24 тис. мальків червонокнижних риб поповнили річки Закарпаття.